Starterliste

120 km

Name Pferd
1. Nora Bulk PF Tallos Sky
2. Karin Steinkamp Plurano
3. Tanja Elezovic Chatham Park Avalon
4. Hannah Reininghaus Don't Touch
5. Tatjana Stammen Black Vision

81 km

Name Pferd
1. Nadine Osthoff (F) Dunky
2. Andrea Baran Matador MS
3. Andrea Timner Ennio
4. Michaela Kosel Mazbut

64 km

Name Pferd
1 Jasmin Vrhel Gemlik Khan
2. Juliana Kruza MK Diabolo
3. Sandra Köster Lisette
4. Farina Martens Marlene
5. Laura Osterloh Cool Lemon

54 km

Name Pferd
1. Lina Szczepurek Real Black Devil
2. Jessica Heisterkamp Ann Account
3. Christina Kanjahn Wanca
4. Kirsten Petersen Ameen Malika
5. Lutz Petersen Ameen Shahana
6. Anna Wortberg Permon
7. Friederike Becker Stummel
8. Navina Passmann Ta Briseis
9. Nina Habelsberger Sandy
10. Amset Erichsen Gandalf
11. Victoria Oldenburg Ibn Gameer
12. Sandra Boedeker Waseem
13. Franziska Merke Shahwahn
14. Ivonne Wefer Galito

38 km

Name Pferd
1. Kerstin Frese (F) Bruintje
2. Jenny F.-Schupp (F) Kingston
3. Christina Hülsmann (F) Liberty Hall M
4. Manon Baden Tawil
5. Barbara Lossau Poco Pintado
6. Sabrina Middelmann Al Farah
7. Nicole Wollenweber Feivel
8. Jessica Sackewitz Donnerlittchen
9. Annette Wickenkamp Khalilah Bint Amira
10. Louisa Reinker Asari Ibn Aida
11. Tanja Bohnsack Rudi
12. Hannah Reuter Colorful Chaneira
13. Melanie Stöcker Niveau's Negro
14. Katharina Brinkschulte Casper
15. Jenny Suthues Shaimoniet
16. Judith Paus Legolas
17. Ines Drückhammer AG Alishah
18. Alicia Plokarz Mimiteh
19. Simone Haneberg MP Ida
20. Eugen Benitz Rohdi's Girl
21. Marleen Utta Gamira Defiant
22. Victoria Jörns Lieselotte
23. Lena Leinberger La Lumerie Solaire
24. Verena Mayer Castagnetta
25. Katharina Maack Romantika
26. Merle Baden Dreamboy

26 km

Name Pferd
1. Barbara Paus (F) Seira
2. Traute Stadtlander (F) Caluna
3. Ann-Christin Möller (F) Sir Akarad
4. Christine Rebentisch (F) Farah
5. Judith Knigge (F) Cremeboy v.d. Zandkamp
6. Ines Just (F) Monty
7. Kerstin Dippel (F) Flocky
8. Ingo Grothaus Panthera
9. Andrea Depenau Kraftur
10. Cathrin Julius Fabricius
11. Franziska Reinel California
12. Jennifer Hasslinger AD El Shirin
13. Daniela Boland Azhar bint Al Azim
14. Katarina Wirsig Don Carlos
15. Michaela Meyer Häska
16. Sabine Koch AA Byrnlea Park AA
17. Mara Grüne IS Elox
18. Lisa Brümmer Finnley
19. Kimberley Schroeder Vaida
20. Christina Meyer Sunshine
21. Jana Otten Golden Riley Poco
22. Lisa Pannenberg July
23. Patrick Rudolph Jasira
24. Uwe Schwensfeier Fjóla vom Mühlenhof
25. Silke Kindermann Carioca
26. Denise Kahn Sharif ibn Halim Shah
27. Melina Heimbokel Raphina
28. Kerstin Holz Lukas
29. Marieluise Raschik Frankie
30. Jennifer á Tellinghusen Chiquita
31. Nadine Schäfer Tapani
32. Hilke Müller Le beau Charismo
33. Theresa Orthmann Niwka
34. Larissa A. Koppel Shakir
35. Jessica Sander Little squaw Cheyenne
36. Lucia Bock Peng
37. Lisa Schmidtke Goliat
38. Kerstin Wiegels Bertie
39. Franziska Werner Venturoa
40. Angela Führer Silas
41. Julia Führer Marvin
42. Angelika Schwarz Ophelis

7 km Kinderdistanz

Name Pferd
1. Hanna Falk Sky
2. Jolien Jakobs Cuno
3. Mia-Sophie von Häfen-Rah Damiro
4. Pauline de Ahna Depeche Toi
5. Jette Timner Apollo
6. Laura Timner Linebrooks Astor
7. Lina Ismer Goldi
8. Sina Stahmer Gracchus
9. Wiebke Nannen Oblings Akzell